• 18007, м. Черкаси
  • вул. Хоменка 18/2
  • Пн.-Пт. 10:00-19:00
  • Сб.-Нд. Вихідний
logo

Неврози

c-05

«Невроз це неадекватна реакція на адекватний подразник»

А.В.Грігорян

Дана стаття присвячена психотерапії неврозів з позиції фахівця, який діагностує і лікує неврози. На жаль, распростанение цього розладу така, що в сучасному світі, практично у кожної людини є невроз в різних ступенях прояви. Легкий невроз, який впливає на мислення і злегка поведінку до важких неврозів, які виражаються клінічно в функціональних розладах різних систем організму (в дужках вказані старі назви):

Нервова система

  • Конверсійне розлад (Істерія),
  • Диссоциативное розлад,
  • Тривожно-фобічні розлади,
  • Панічні атаки (Вегетосудинна дистонія),
  • Обсесивно-компульсивний розлад (Невроз нав'язливих станів),
  • Синдром хронічної втоми (Психастенія)

У деяких випадках невроз відразу проявляється ізольовано у вигляді функціональних порушень різних органів і систем:

Дихальна система

  • Гіпервентіляціонний синдром (Ком в горлі, globus histericus)

Кровоносна система

  • кардіоневроз,
  • есенціальна гіпертонія

Травна система

  • аерофагія,
  • Езофагоспазм (Спазм сфінктерів стравоходу)
  • Пілороспазм (Спазм воротаря шлунка)
  • Спазм сфінктера Одді
  • дискінезія жовчовивідних шляхів,
  • синдром подразненого (запаленого) кишечника,

видільна система

прискорене сечовипускання,

стресове нетримання сечі,

синдром подразненого сечового міхура

статева система

еректильна дисфункція,

передчасна еякуляція,

діаспорян

вагинизм

аноргазмія

Причини виникнення неврозу дуже складні, як і складний сама людина і його взаємини з навколишнім середовищем. Крім того витоки неврозу криються в дитинстві і взаєминах з батьками. Але для спрощеного розуміння причин прояву ознак неврозу можна уявити наступне:

У нормальному стані нервова система постійно адаптується до постійно мінливих ситуацій навколишнього середовища. Будь-який подразник явний або уявний (думка, емоція, слово, ситуація) є стресовим фактором для нервової системи і змушує її реагувати на подразник. Якщо реакція позитивна то організм справляється зі стресом і стає стресостійкість, сильніше до даної ситуації. Якщо організм не справляється зі стресом, відбувається пересройка організму на «стан війни» з подразником, куди витрачаються всі адаптаційні ресурси організму. Коли адаптаційних ресурсів стає мало, організм перестає звертати увагу на функціонування своїх систем і підтримку їх в порядку, і починаються збої в роботі дихальної, травної та інших систем, перерахованих вище.

Так, до речі, розвиваються і злоякісні утворення. У нормі, ракові клітини утворюються в нашому організмі постійно. Але імунна система стежить за постійністю організму і вчасно виявляє і знищує пухлинні клітини. Але коли імунна система теж йде на «війну», не кому стежити за сталістю клітинного складу. У відсутності цього тонкого контролю відбувається моментальне поділ пухлинних клітин з усім відомими сумними наслідками.

У лікуванні неврозу ефективні такі препарати:

Селективні інгібітори зворотного захоплення серотоніну (СІЗЗС): циталопрам, есциталопрам, пароксетин, венлафаксин, міртазапін, з обережністю флуоксетин.

Бензодіазепінові транквілізатори: гідазепам, з обережністю феназепам, седуксен і клоназепам (застосування останніх препаратів свідчить про малоефектівності лікування бензодіазепінами, необхідно застосовувати психотерапію і фізіотерапію)

Нейролептики: кветіапін, хлорпротиксен, сонапакс, еглоніл

Фітопрепарати: настоянка глоду, пустирника, екстракт звіробою спиртової

Біодобавки: 5-гідрокси, мелатонін, ненасичені жирні кислоти.

Вітаміни: В1, В2, В3, В5, В6, В12, D

І найголовніше, курс лікування неврозів даними препаратами не повинен перевищувати 4 тижнів! Неврози лікуються за допомогою психотерапії, медикаменти лише служать для підготовки організму до лікування.

когнітивно-поведінкова психотерапія (контроль над симптомами)

гіпнотерапія (занурення в дитячі спогади, опрацювання психотравми)

гіпнотерапія за методом Григоряна А.В.

Багато пацієнтів не переносять медикаментозне лікування, у них відразу розвиваються побічні дії, тому на сьогоднішній день заново відкриті ефективні фізіотерапевтичні методи:

транскраніальна магнітна стимуляція (rTMS)

транскраниальная стимуляція постійним струмом або транскраніальна мікрополярізаціі (tDCS)

По суті останній метод це всім відомий «електросон», але розташування і форма електродів інша, з зв'язку з недавніми відкриттями в сфері нейронаук, які дозволили зробити ці забуті методи більш безпечними і ефективними.

Не займайтеся самолікуванням, а краще довірте своє здоров'я досвідченим фахівцям, і вже через місяць Ви забудете що таке невроз! Записивайтесь по телефону прямо зараз або отримаєте безкоштовну консультацію на сайті.

Відповіді на поставлені запитання

Задайте власне запитання

{{ errors[0] }}
{{ errors[0] }}
{{ errors[0] }}
{{ errors[0] }}
© 2020. Всі права захищені. Сайт розроблений SFdevelop
doctor2
add