• 18007, м. Черкаси
  • вул. Хоменка 18/2
  • Пн.-Пт. 10:00-19:00
  • Сб.-Нд. Вихідний
logo

Панічні атаки

c-05

Основними ознаками панічних атак або панічного розладу є повторювані напади страху або жаху, що розвиваються раптово або в обстановці і ситуаціях, при яких вони виникали раніше.

Поширеність становить 7-9%, протягом життя 1,5-2,5%. В кардіологічній практиці панічний розлад виявляють в 16-65% випадків. У жінок воно зустрічається в 2 рази частіше, ніж у чоловіків. Найбільш часто розвивається у віці 15-24 років і 45-54 роки переважно у самотніх і міських жителів.

Природа панічного розладу тісно пов'язана зі стійким або минущим дисбалансом вегетативної регуляції, з наявністю органічно і соматично зміненій грунту. Як правило, перші за часом напади провокуються несприятливими зовнішніми факторами; вони проявляються у вигляді симпато-адреналових кризів, ваrоінсулярних або змішаних. В подальшому кризи можуть відтворюватися без провокують впливів, починає домінувати тривожний афект, в подальшому нерідко nрісоедіняется депресивний компонент складного розлади. Панічний розлад розвивається частіше у осіб з тривожними і залежними рисами характеру. У 60-96% випадків провокується зовнішніми факторами: втратою близької людини, сімейними конфліктами, новими обов'язками, а також фізіологічними стрессорами, включаючи пологи, оперативне втручання.

КЛІНІЧНІ ОЗНАКИ.

Панічний напад визначається наявністю страху смерті, втрати самоконтролю чи божевілля. У структурі розлади завжди виражені веrетатівно-соматичні симптоми: відчуття серцебиття, тахікардія, пітливість, тремор, задишка, відчуття задухи, дискомфорту в грудях, нудота, запаморочення, різка слабкість з нестійкістю, озноб або приливи жару. Серед психічних симптомів іноді відзначають Дереалізація і деперсоналізацію. Як правило, напади тривають протягом декількох хвилин. Їх частота може сильно варіювати від одного нападу в перебігу року до декількох протягом дня, найчастіше спостерігається 1-2 нападу на тиждень.

Напади паніки привертають до розвитку фонового тривожного стану з очікуванням розвитку повторного нападу і ипохондрическими фиксациями. Тривога носить постійний характер і може посилюватися в ситуаціях, пов'язаних з попередніми нападами. У більшості випадків хворі уникають таких ситуації, оскільки вважають що самостійно не зможуть впоратися зі страхом. Уникнення стосується обставин, при яких недоступна своєчасна допомога або ситуації, що обмежують свободу пересування: їзди на громадському транспорті або автомобілі, натовпу (кінотеатри, магазини та ін.), Мостів, тунелів, ліфтів та інших замкнутих просторів. У деяких випадках розвивається агорафобія -страх відкритих просторів. Таким чином, панічний напад, тривожне очікування його розвитку і уникнення ситуацій, що провокують формують "порочне коло" панічного розладу, що веде до вираженої соціальної дезадаптації. Панічний напад рідко є першим психопатологічним проявом розладу. У більшості випадків (понад 90%) при ретельному аналізі виявляють стерті фобические або іпохондричні прояви. Перший панічний напад частіше психогенно провокується. Приблизно в 90% випадків виявляють супутнє тривожне або депресивний розлад. Близько 1/3 хворих з панічним розладом страждають на хронічний алкоголізм. Панічний розлад викликає серйозні порушення адаптації, порівнянні за своєю вираженості з порушеннями адаптації при депресивних розладах. Катамнестические дослідження показують, що після початку лікування одужання настає в 25-75% випадків протягом 1-2 років.

З'ЯВИЛИСЯ ПИТАННЯ? НАПИШІТЬ НАМ ВНИЗУ.

ДЛЯ ЗАПИСУ НА КОНСУЛЬТАЦІЮ ЛІКАРЯ ТЕЛЕФОНУЙТЕ (097) 911-10-33, (099) 911-10-33, (093) 911-10-33.

Відповіді на поставлені запитання

Алексей
15/11/2019

У меня участились эти приступы. Что делать? Помогите пожалуйста

min-doctor
Григорян Аркадій Володимирович
15/11/2019

То что приступы участились показывает на то, что Вы стали больше на них концентрироватся. Для того что бы сместить фокус направленности Вашего внимания и хоть немного вывести организм из состояния стресса в котором он находится могу порекомендовать послушать аудиозаписи самогипноза на расслабление которых полно в youtube. Также необходимо начать адекватное лечение.

Виктория
25/09/2019

Здравствуйте, меня зовут Виктория мне 19 лет. Помогите пожалуйста. Уже более двух месяцев меня мучает паническая атака. Каждый день у меня какой-то страх чувство тревоги и после этого начинается паника как будто сейчас умру

min-doctor
Григорян Аркадій Володимирович
25/09/2019

Страх смерти действительно часто сопровождает приступ панической атаки. Для лечения этого состояния есть медикаментозные и немедикаментозные методы.

Марьяна
25/09/2019

Как побороть панические росстройства вместе с всд. Помогите пожалуйста

min-doctor
Григорян Аркадій Володимирович
25/09/2019

Здравствуйте. Паническое расстройство и всд это медицинское стостояние, которое успешно лечится в нашей клинике. Вам необходимо для начала записатся на прием.

Леся
15/08/2019

Вы лечите только панические атаки или вегетососудистою с повышением давления и сердечными болями в комплексе ?

min-doctor
Григорян Аркадій Володимирович
15/08/2019

Здравствуйте! Мы лечим людей в комплексе.

Задайте власне запитання

{{ errors[0] }}
{{ errors[0] }}
{{ errors[0] }}
{{ errors[0] }}
© 2020. Всі права захищені. Сайт розроблений SFdevelop
doctor2
add