• 18007, м. Черкаси
  • вул. Хоменка 18/2
  • Пн.-Пт. 10:00-19:00
  • Сб.-Нд. Вихідний
logo

Транскраніальна мікрополяризація

c-05

ТРАНСКРАЛЬНА МІКРОПОЛЯРИЗАЦІЯ:

Пояснення терміна:  Транс- через, краніум по-латині (cranium) -череп, мікрополярізація - зміна властивостей кори головного мозку за допомогою постійного електричного струму слабкої сили. Назва методу транскральной мікрополярізаціі (ТКМП) незовсім точна і було вибрано в лабораторії Бехтерева в Санкт-Петербурзі, як більш лояльне через упереджене ставлення до лікування електричним струмом.

У нашій клініці ми використовуємо західний метод з більш правильною назвою транскраниальная стимуляція постійним струмом, англ. transcranial direct current stimulation (tDCS). Тільки за даним назвою можна знайти в інтернеті адекватні свідоцтва ефективності методу.


МЕХАНІЗМ ДІЇ:

Слабкий постійний струм будучи додаток через електроди на голові, здебільшого проходить через шкіру, підшкірно-жирову клітковину і кістки черепа. І лише незначна частина проходить через кору головного мозку впливаючи на властивості мембрани (оболонки) нейронів. Оболонка нейронів активна і має властивість генерувати нервові імпульси. Кількість імпульсів які генерують нейрони знаходяться в залежності від потенціалу мембрани. Змінюючи напрям струму можна актіворовать або гальмувати певні зони кори головного мозку.


ВИДИ СТИМУЛЯЦІЇ:

Існує анодний і катодний стимуляція. Анодна стимуляція застосовується тоді коли потрібно активувати кору головного мозку, наприклад при депресії, відновлення після черепно-мозкової травми, інсульту У дітей анодная стимуляція ефективна при затримці психічного розвитку, порушення мовного розвитку. Катодна стимуляція дозволяє загальмувати вибрані зони головного мозку і ефективна при синдромі дефіциту уваги і гіперактивності, імпульсивності у дітей.


ПОБІЧНІ ЕФЕКТИ:

Існують невеликі побічні ефекти у вигляді почервоніння шкіри в місцях накладання електродів, відчуття спалахів світла (фосфенов) на початку стимуляції, поколювання в місці накладення електрода. Дані побічні ефекти мінімізуються шляхом дуже повільного збільшення струму від нуля до терапевтичних значень і застосуванням губчастих прокладок під електроди.


БЕЗПЕКА:

Сучасні дослідження з безпеки транскраніальної мікрополярізаціі довели безпеку стимуляції кожен день до 60 хвилин при струмі до 4 міліампер.


ЗАПОБІЖНІ ЗАХОДИ:

З обережністю необхідно використовувати у людей з епілепсією і судорожними розладами.


ТРИВАЛІСТЬ ЛІКУВАННЯ:

20 -30 сеансів по 30 хвилин в день.

Відповіді на поставлені запитання

Задайте власне запитання

{{ errors[0] }}
{{ errors[0] }}
{{ errors[0] }}
{{ errors[0] }}
© 2020. Всі права захищені. Сайт розроблений SFdevelop
doctor2
add