• 18007, м. Черкаси
 • вул. Хоменка 18/2
 • Пн.-Пт. 10:00-19:00
 • Сб.-Нд. Вихідний
logo

Депресія

c-05

ДІАГНОСТИКА ДЕПРЕСІЇ

Для самодіагностики депресії використовується тест депресії Бека. Пройти тест.

Загальний бал

0-9 - відсутність депресивних симптомів

10-15 - легка депресія (субдепресія)

16-19 - помірна депресія

20-29 - виражена депресія (середньої тяжкості)

30-63 - важка депресія 

СХОЖІ ЗАХВОРЮВАННЯ

Депресивній стан може бути викликаний::

 • анемією
 • авітамінозом вітамінів В1, В6, В12
 • бронхіальною астмою
 • зловживанням алкоголю
 • захворюваннями шлунково-кишкового тракту
 • дисфункцією цітовідной залози
 • дисфункцією кори надниркових залоз
 • зниженням рівня статевих гормонів

а може, і навпаки, депресія викликати ці розлади.

ПРИЧИНИ І МЕХАНІЗМ ВИНИКНЕННЯ

У нашій клініці ми вважаємо, що генетична схильність відіграє останню роль у виникненні депресивних розладів. Більше уваги ми приділяємо умовам життя індивіда в ранньому та дитячому віці, взаєминам в сім'ї. 

Справа в тому що депресивна відповідь організму як реакція на якісь події це більше набутий досвід, або самостійно або шляхом копіювання поведінки батьків або родичів. 

Існує 2 базових інстинкти у людини, які передаються спадково - це реакції "бий і біжи", які пов'язані з обміном норадреналіну і реакції "сиди і думай", які пов'язані з метаболізмом адреналіну. 

Так ось, поведінку людини з депресивним розладом можна описати переважанням інстинктів "сиди і думай" в зв'язку з тим, що його організм не може правильно адаптуватися до умов навколишнього середовища. Організм ніби включає охоронне гальмування в надії перечекати несприятливу ситуацію.

ПЛЮСИ І МІНУСИ ДЕПРЕСІЇ

Навіть в стані депресії можна знайти свої плюси!

Давайте подумаємо так: не виходить щось на роботі, навчанні, в особистому житті - організм сприймає це як несприятливу ситуацію в майбутньому і занурюється в депресивний стан для того щоб знайти вихід або рішення.

Для цього йому потрібно відключиться від рутини - це і дає зробити депресія. Знижується рівень серотоніну, знижується апетит, сонливість, втрачаються бажання - все для того щоб думати, та й думки течуть потоком.

Мінуси депресії в тому що це все таки базовий, первісний стан. 

У нашому динамічному світі дозволяти собі бути депресивним це багато чого варте. Крім того в міру прогресування захворювання можлива поява суїцидальних думок. На щастя на сьогоднішній момент ми володіємо всім арсеналом щоб вивести людину з цього стану. 

МЕДИКАМЕНТОЗНЕ ЛІКУВАННЯ

Принципи медикаментозного лікування в нашій клініці:

Один діагноз - один препарат, який діє на ланку патогенезу розладу. 

Якщо ми діагностуємо розлад настрою то призначаємо в більшості випадків тільки 1 препарат, який має індивідуальний підхід тільки Вам.

Тільки найкращі препарати з доведеною ефективністю. Їх не так багато: міртазапін, есциталопрам, венлафаксин, сертралін. Як бачите там немає стародавнього амитриптилина, неефективних біфрена, МЕЛІТОР, міасера ​​і небезпечного флуоксетина.

Тривалість лікування СІЗЗС повинна бути від 14 днів до 3 місяців, не більше!

У нашій клініці це досягається за допомогою психотерапії та транскраніальної магнітної стимуляції. У 80% випадків ми можемо вилікувати депресію без медикаментів за допомогою транскраніальної магнітної стимуляції

Якщо у Вас з'явилися якісь питання, Ви можете написати нам використовуючи форму внизу.

Відповіді на поставлені запитання

Оля
08/09/2019

Добрий вечір! ПІДСКАЖІТЬ скільки коштує консультація і лікування депресії і неврозу гіпнозом? Дякую

min-doctor
Григорян Аркадій Володимирович
08/09/2019

Добрий вечір! Вартість послуг вказана тут: https://gclinic.ck.ua/prices Остаточну вартість лікування Вашого медичного стану можна сказати лише після консультації та діагностичних процедур.

Елена
29/09/2018

Скажите,а как вы определяете, что у пациента:невроз,психоз или депрессия(может и раздражительная)-только по разговору или есть другие более точные способы определения,например КТ,МРТ (читала,что,например, шизофрению видно)?

min-doctor
Григорян Аркадій Володимирович
29/09/2018

Здравствуйте. К сожалению на данный момент не существует метода инструментально доказать наличие психического расстройства. КТ, МРТ показывают структуру а не функцию, и кстати КТ и МРТ интерпретирует врач рентгенолог. Машина не может поставить диагноз. Диагноз в психиатрии ставится только на основании опроса и личного опыта врача хоть в Украине хоть в Германии или в Америке. П.С. Научные исследования все же ведутся. Это может быть ПЭТ или NIRS (инфракрасная спектроскопия) но не забивайте себе этим голову, а лучше запишитесь на прием к опытному специалисту.

Диана
28/04/2018

И что то что тут написане лечение медикаментозное депресии то к врачу не нужно записыватся? И почему такой срок лечения ведь в инструкции написано, что антидепрессанты нужно пить 6 месяцев?

min-doctor
Григорян Аркадій Володимирович
28/04/2018

Диана спасибо за вопрос и интерес к нашему сайту. Для начала нужно понимать что любые лекарственные препараты в психоневрологии убирают только симптомы заболевания. Мы назначаем краткосрочный курс медикаментов только для того что бы подготовить пациента к психотерапии, потому что все те люди которые к нам обращаются находятся в состоянии стресса и психотерапия в состоянии стресса не эффективна. Кроме того не забывайте, что лечат не таблетки а лечит врач. В атмосфере доверия, своими знаниями и опытом он транслирует свое состояние и пациенту становится легче только от беседы с врачом. Запомните, Ваше тело не полигон для испытания медицинских препаратов, если Вы этого не хотите, конечно же :) Обращайтесь к профессионалам.

Задайте власне запитання

{{ errors[0] }}
{{ errors[0] }}
{{ errors[0] }}
{{ errors[0] }}
© 2020. Всі права захищені. Сайт розроблений SFdevelop
doctor2
add