ДІАГНОСТИКА ДЕПРЕСІЇ
Для самодіагностики депресії використовується тест депресії Бека. Пройти тест.
Загальний бал
0-9 - відсутність депресивних симптомів
10-15 - легка депресія (субдепресія)
16-19 - помірна депресія
20-29 - виражена депресія (середньої тяжкості)
30-63 - важка депресія
СХОЖІ ЗАХВОРЮВАННЯ
Депресивній стан може бути викликаний::
- анемією
- авітамінозом вітамінів В1, В6, В12
- бронхіальною астмою
- зловживанням алкоголю
- захворюваннями шлунково-кишкового тракту
- дисфункцією цітовідной залози
- дисфункцією кори надниркових залоз
- зниженням рівня статевих гормонів
а може, і навпаки, депресія викликати ці розлади.
ПРИЧИНИ І МЕХАНІЗМ ВИНИКНЕННЯ
У нашій клініці ми вважаємо, що генетична схильність відіграє останню роль у виникненні депресивних розладів. Більше уваги ми приділяємо умовам життя індивіда в ранньому та дитячому віці, взаєминам в сім'ї.
Справа в тому що депресивна відповідь організму як реакція на якісь події це більше набутий досвід, або самостійно або шляхом копіювання поведінки батьків або родичів.
Існує 2 базових інстинкти у людини, які передаються спадково - це реакції "бий і біжи", які пов'язані з обміном норадреналіну і реакції "сиди і думай", які пов'язані з метаболізмом адреналіну.
Так ось, поведінку людини з депресивним розладом можна описати переважанням інстинктів "сиди і думай" в зв'язку з тим, що його організм не може правильно адаптуватися до умов навколишнього середовища. Організм ніби включає охоронне гальмування в надії перечекати несприятливу ситуацію.
ПЛЮСИ І МІНУСИ ДЕПРЕСІЇ
Навіть в стані депресії можна знайти свої плюси!
Давайте подумаємо так: не виходить щось на роботі, навчанні, в особистому житті - організм сприймає це як несприятливу ситуацію в майбутньому і занурюється в депресивний стан для того щоб знайти вихід або рішення.
Для цього йому потрібно відключиться від рутини - це і дає зробити депресія. Знижується рівень серотоніну, знижується апетит, сонливість, втрачаються бажання - все для того щоб думати, та й думки течуть потоком.
Мінуси депресії в тому що це все таки базовий, первісний стан.
У нашому динамічному світі дозволяти собі бути депресивним це багато чого варте. Крім того в міру прогресування захворювання можлива поява суїцидальних думок. На щастя на сьогоднішній момент ми володіємо всім арсеналом щоб вивести людину з цього стану.
МЕДИКАМЕНТОЗНЕ ЛІКУВАННЯ
Принципи медикаментозного лікування в нашій клініці:
Один діагноз - один препарат, який діє на ланку патогенезу розладу.
Якщо ми діагностуємо розлад настрою то призначаємо в більшості випадків тільки 1 препарат, який має індивідуальний підхід тільки Вам.
Тільки найкращі препарати з доведеною ефективністю. Їх не так багато: міртазапін, есциталопрам, венлафаксин, сертралін. Як бачите там немає стародавнього амитриптилина, неефективних біфрена, МЕЛІТОР, міасера і небезпечного флуоксетина.
Тривалість лікування СІЗЗС повинна бути від 14 днів до 3 місяців, не більше!
У нашій клініці це досягається за допомогою психотерапії та транскраніальної магнітної стимуляції. У 80% випадків ми можемо вилікувати депресію без медикаментів за допомогою транскраніальної магнітної стимуляції
Якщо у Вас з'явилися якісь питання, Ви можете написати нам використовуючи форму внизу.